Вона з'явилася в їхній оселі тільки вчора. Новенька мобілка спокусливо виблискувала чорним боком на татовому столі,
ніби запрошуючи у чарівний світ успішних чоловіків у дорогих костюмах, витончених і загадкових жінок, дорогих авто та розкішних квартир. ця ілюзорна дійсність рекламного ролика раптом втілилася у одну-єдину річ маленький апарат стільникового зв'язку, який був немовби квитком, перепусткою до елітного клубу обранців долі.
Коли наступного ранку Руслан прокинувся, батька вже не було вдома. Aлe мобілка, як і вчора, лежала на його столі. Він швидко перевірив і переконався, що SІM-карта відсутня, а потім похапцем сховав телефон до шкільного ранця. Зазвичай тато повертається не раніше восьмої вечора, тож, навіть не помітить, що його мобілка здійснить невеличку подорож до школи.
Дорогою хлопець уявляв, як він на очах усіх однокласників недбалим рухом витягне з кишені мобілку і заклопотано почне натискати на ґудзики кнопок. Руслан навіть уявив, як витягнеться обличчя Скіфа - високого білявого здорованя, який і своїм виглядом, і войовничо-зухвалою поведінкою цілком ВИПравдовував власне прізвище. Цього Скіфа він відверто побоювався. Ні, ворожнечі між хлопцями не було, хоча подумки Руслан вже не раз кидав у його насмішкуваті волошкові очі сміливі звинувачення і грізні обіцянки. Однак Скіф був не тією ЛЮДИНОЮ, з якою хочеться ворогувати по-справжньому.
Нагода приголомшити всіх з'явилася лише на уроці геометрії. Поки Олена Дмитрівна виписувала на дошці нудну теорему, він вирішив "убити час" і трохи побавитися новою мобілкою. Момент Руслан розрахував з математичною точністю. Його сусід Юрко Шинка- рук, який відверто нудився на кожному уроці, а на геометрії - особливо, зашепотів на весь клас, намагаючись максимально задушити свій могутній бас:
- Слухай, це у тебе що - нова мобіла?
Ану, дай заціню!
Як і передбачав Руслан, реакція була миттєвою - всі, хто не фанатів від геометрії, легко переключили свою увагу з майже дописаної на дошці теореми на ЙОГО мобілку. А він з ледь помітною усмішкою на вустах легенько знизав плечима, мовляв, "Так, новенький апарат - 10000 кольорів, сотні мелодій, з вбудованою камерою, органайзером і ще Бог знає чим ... Що тут такого особливого?". Та раптом ситуація вийшла з-під контролю: над Руслановою партою нависла несподівана загроза у вигляді довжелезної руки Скіфа, яка простяглася через дві парти (як йому це вдалося?) і схопила телефон. Наче
за кадром, хлопець почув ЙОГО шорсткий застуджений голос: "Дай побавитися!".
Від такоГO нахабства Русланові відняло мову, ВІН ПОВІЛЬНО, наче під гіпнозом, розтиснув долоню, і мобілка відразу опинилася у Скіфових лапах. Далі події розгорталися з блискавичною швидкістю. Скіф, не вагаючись, витяг зі свого старого, подібного на міліцейську рацію, апарату SІM-карту і вставив її у Русланів телефон.
- Один дзвінок старому другові, - безсоромно усміхаючись, промовив він до Руслана, - ти ж не заперечуєш, братан?
Навіть якщо той і заперечував, Скіфа це зовсім не цікавило. Коли він майже на повен голос почав говорити свєму невідомому "старому" другові: "Братан, прикинь, по якій крутій трубі я з тобою зараз базарю!" - Олена Дмитрівна нарешті "добила" теорему і поставила у ній завершальну крапку. Почувши голос Скіфа, що вільно ширяв у тиші принишклого класу, вона побуряковіла на лиці і, ковтаючи склади, прогуркотіла:
- Що ж це таке коїться, а? Андрію, негайно віддай мені телефон! Отримаєш його завтра, коли прийдеш до школи разом з батьком!
Отетерілий Скіф, який уже, мабуть, забув, що його звуть Андрієм, без жодного спротиву віддав мобілку, яка зникла у нутрощах учительського столу. Руслан ледь не знепритомнів. У голові низьким басовитим дзвоном гуділа одна-єдина думка "Що робити?". Адреналіну йому додав Скіф, який яструбом підлетів до нього на перерві і, дивлячись просто у вічі, сказав:
- Ну ти, роби що хочеш, а до 20.00 дістань . мою SІM-карту. Я без труби, як без рук ...
О восьмій буду біля школи. Не запізнюйся.
Останні слова Скіфа супроводжувала така "дружня" посмішка, що Руслан пошкодував, що не знепритомнів ще на уроці.
Зарубіжну літературу він прогуляв без жодних закидів власного чутливого сумління, яке може розквітнути лише у душі хронічного відмінника. Виявляється, у житті трапляються речі, поряд з якими драма Ромео і Джульєтти нагадує добру дитячу казочку. Руслан сидів у парку коло школи , і спостерігав, як небом пролітають безтурботні білі хмаринки. Він обирав одну
І проводжав її поглядом якомога довше ...
Коли вже майже спливли 45 хвилин його тайм-ауту (у вигляді прогуляного уроку), хлопець зусиллям волі повернув себе на землю. Отже, у нього дві серйозні проблеми: новенька татова мобілка, ув'язнена у столі математички, і Скіфова SІM-карта - єдиний пристрій, що забезпечує йому нормальну життєдіальність. Руслан спробував спокійно розглянути всі можливі варіанти подій. Натомість думки плуталися. Вони то кружляли невагомими метеликами, і тоді хлопцеві здавалося, що він з легкістю супергероя виплутається з цієї ситуації, то важкими брилами притискали ледь не до землі. Він, наче стародавній міфічний герой, блукав смертельним лабіринтом, але, на відміну від щасливчика Тезея, у його долоні не смикалася рятівна ниточка і не провадила до омріяного виходу, над яким неоновими вогнями світилося одне-єдине слово - "Finish".
Автор Breket.
Що зробить Руслан? Допиши своє закінчення.
Надсилайте на breket7@rambler.ru або робіть допис в книзі для гостей.
|