Пятниця, 27.12.2024, 20:10:22
Головна
Реєстрація
Вхід
Breket
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Історії [4]
Історичні оповідання [2]
Наше опитування
Оциніть мій сайт
[ Результати · Архів опитування ]
Всього відповідей: 87
Міні-чат
200
Головна » Статті » Історичні оповідання

Кітті

Коли довга чорна гривка закриває половину твого обличчя, тоді починаєш дещо по-іншому сприймати цей світ. Катруся переконалася у цьому відразу, щойно вийшла на яскраве сонце зі штучної, створеної потужним кондиціонером, прохо­лоди перукарні. Все, що вона могла тепер чітко бачити, це клаптик дороги та власні ноги у чорних кедах.

Першим Катрусиним бажанням було забрати гривку з очей, але дівчина сказала собі, що мусить звикати, адже тепер вона - справжній емо-кід. Хто такі емо-кіди, їй популярно пояснила найкра­ща подруга Софія, що захоплювалася всім незви­чайним і мріяла, як сама казала, "потужно прояви­ти свою індивідуальність". Її індивідуальність проявлялася завжди по-різному, проте щоразу це було дійсно потужно, як спалах наднової зірки

у нетрях холодного космосу.

Одного разу Софія прийшла до школи вбрана з ніг до голови в усе чорне. Її світле від природи волосся було пофарбоване у чорний колір, вії ледь не злипалися під вагою декількох кілограмів чорної туші, а нігті вкривав важкий шар чорного лаку. Тоді Софія повідомила, що віднині вона - гот і тому її краще нe зачіпати. Щоправда, її нову індивідуальність ніхто так і не встиг належним чином оцінити, оскільки директриса отримала культурний шок, зіткнувшись з цією вампіричною постаттю у напівтемряві жіночого туалету. Наступ­ного дня про Софійчину "готичність" нагадувало лише чорне волосся, заплетене, однак, чиїмось вправними руками у скромну косичку.

Те, що Катруся - справжній емо, Софія визначила після першого цього навчального року уроку фізкультури. Катерина була переконана, що трохи схалявити на початку вересня не гріх

і свідомо "забула" стару спортивну форму вдома. Проте фізкультурник був дещо іншої думки, вліпив їй одиницю, ще й додав, що тепер у Катру­синому житті стало однією проблемою більше. Від несподіванки вона розплакалася, як мале дівчись­ко, схлипуючи і здригаючись худенькими плечима. Найгірше, що ця вистава розгорталася перед цілим класом, а найзахопленішим глядачем виявилася Софія.

- Слухай, та ти ж - реальний емо-кід! ­вигукнула вона у самісіньке Катрусине вухо, коли вони поверталися зі стадіону.

- Емо-хто? - мляво перепитала Катерина, яка вже подумки пояснювала мамі,що одиниця на початку року зовсім не належить до категорії поганих прикмет.

- Емо-кід!!! Ти що про них нічого не чула?! у відповідь Катруся лише шморгнула носом.

Мабуть, для Софії цей звук означав запрошення


 

 

до розмови, тому що вона відразу затарахкотіла, як стара швейна машинка:

 

 - Ну, емо - вони справжні. Тобто не прихо­вують своїх почуттів. Якщо хочуть плакати, то плачуть і не зважають на інших. Так як ти сьогод­ні. Взагалі, бути емо - це круто! - на цій оптимістичній ноті подрузі забракло повітря в легенях.

Згодом з'ясувалося, що про нову молодіжну субкультуру Софійка знає набагато більше. Вона розповіла Катрусі, що назва "емо" походить від англійського "emotion", по-нашому - eмoцiї.

А емо-кіди. відповідно це люди, що не приховують своїх емоцій, а навпаки - виявляють їх привсе­людно й охоче. Вони слухають свою емо-музику

і дотримуються свого емо-стилю в одязі. На цій темі Софія затрималася найдовше, і Катруся довідалася, що емо-кіди надають перевагу чорно­му й рожевому кольорам та білому в чорний квадратик, полюбляють носити усілякі значки й заколочки, а також речі зі зобра­женням мікі-маусів, сердечок і ведмедиків, куплені в магазині" Дитячий світ". Їхньою візитівкою можна вважати довгу, підстрижену навкіс гривку, що закриває півобличчя. А ще - підведені чорним очі... Ну й звісно, справжній емо просто

зобов'язаний виглядати нещасним, аби всі довкола відразу зрозуміли: перед ними - людина надзви­чайно чутлива, отже, у переповненому транспорті краще не ставати їй на ногу.

 

         Слухаючи розповідь подруги про сумних eмo-кидів, Катруся раптом подумала, що одиниця

з фізкультури - це чудовий привід образитися на цілий світ і гідно поповнити лави чорно-рожевих особистостей. Софію ця думка неймовірно втішила, і вона сказала, що сама мріяла стати eмo-кідом, але вирішила більше не експериментувати з чорним кольором.

 

Наступного дня вона з тріумфальним вигля­дом поклала перед Катериною музичний диск.

- Емо-група намбер ван називається - "Му Chemical Romance". Тож, слухай і перетворюй­ся на тру емо! - сказала подруга.

 

- На кого, на кого мені перетворюватися? ­в Катрусиному голосі бриніла легка паніка.

- Ну, тру - З англійської - "справжній", а тру Емо -то справжній емо... А музика допоможе тобі відкрити світ власних eмоцій і виявити Їх назовні... Тому тобі знадобиться багато паперових серветок, - несподівано додала Софія.

- Паперових серветок? - спантеличено запитала Катруся.


                         

 

- Так, ти ж тепер повинна багато плакати,­ пояснила Софійка, - хоча, якщо тобі подобаються звичайні носовички, можеш користуватися ними, aлe це якось... негігієнічно...

- Знаєш, боюся, що з цим будуть проблеми... ніяковіючи почала Катерина.

- З чим? З носовичками?

- Та ні! З плачем ... - намагалася

пояснити вона подрузі.

- Жодних проблем! - впевнено заявила Софійка. - Я ж тебе бачила на фізкультурі!

Катруся лише зітхнула, подумки відзначивши, що їй, зрештою, нічого втрача­ти: вчора мама влаштувала їй справжній скандал з приводу тієї нещасної одиниці,

і вона проплакала у своїй кімнаті цілий вечір. То, може, це справді її покликання ­оплакувати цeй жорстокий світ?

Суботнього ранку перетворення на тру емо було завершено. Принаймні, так вважала Софія, у квартирі якої відбувалося це дійство. Із дзеркала на Катрусю розгублено дивилася незнайома дівчина у чорній спідниці й чорній футболці з рожевим серцем на грудях. Катрусині очі були так конкретно обмальовані чорним олівцем, що ЇЇ просто зараз можна було запрошува­ти на головну роль у фільмі жахів. Картину доповнювали нарукавники у чорно-рожеву

смужку й пасок з великими металевими блимбами. Єдиною хибою була відсутність тієї особливої гривки, крізь яку повинен споглядати цей сумний світ справжній емо-кід. Проте цю проблему легко розв'язали у дорогій перукарні, куди затягнула Катрусю невгамовна подруга.

- Тепер я називатиму тебе Кітті! - промови­ла вона, зі сльозами на очах споглядаючи щойно спеченого емо-кіда. - Кітті - це так зворушливо, так беззахисно й так мило ...

Дівчата попрощалися біля дверей перукарні

й Катруся, тобто Кітті, вирушила додому, пильно дивлячись собі під ноги сумними очима тру емо. Її голова бу ла цілковито зайнята думками про реакцію мами. Щиро кажучи, Катерина підозрюва­ла, що настільки потужний прояв її індивідуаль­ності вона може й не пережити.

- Ти глянь, яка герла! - голос, що пролунав за спиною дівчини, змусив ЇЇ здригнутися.

- Вау! Які ми чорні, які ми рожеві! ­відповів інший голос з хрипкими нотками.

Катруся озирнулася і побачила двох дівчат, що розглядали її відверто й безсоромно. Вона спробувала усміхнутися у відповідь" проте спроба виявилася невдалою.

- Ну, чого смієшся? - одна з дівчат боляче штовхнула Кітті у плече. - Ти ж емо?

Катруся мовчки хитнула головою.

- Правильно, Емо... - у голосі іншої дівчини бриніла задоволення. - А емо повинні плакати, ­додала вона з неприємною усмішкою на вустах.


        - Ну, плач! ­подруга дихнула Кітті пивним духом і вдруге штовхнула у плече

        - Давай, плач! Кому кажу?!

- Я... я не можу зараз... - промимрила

Катруся, задкуючи до рідного під'їзду.

- А ми тобі, подруго, допоможемо! - з цими словами дівчата заскочили слідом за Кітті до під'їзду й затиснули її у куток.

Вони били Катрусю мовчки, важко дихаючи,

а коли вона почала сповзати додолу, одна з дівчат, мов дика кішка, вчепилася у ЇЇ волосся... Раптом Кітті відчула, як з носа у неї тече щось гаряче, а на брудній підлозі почали розквітати маки червоних плям.

- О, диви просто кіно! "Рембо. Перша кров" називається! - подала голос одна з нападниць.

- Ні, "Емо. Перша кров"! - зареготала інша.

- Ну, все, емо, бувай! Вчися плакати, поки не пізно!

Вони вискочили на вулицю, залишаючи по собі важкий запах ненависті й темного пива. Катруся ледве звелася на ноги, витягла з кишені чистого носовичка і приклала до розбитого носа.

"От і носовичак знадобився", - якось відстороне­но подумала вона, підіймаючись сходами. Дівчина відчувала, як стугонить у скронях кров, як налива­ються синці на руках і ногах, як печуть сухі очі,

з яких не скотилося жодної сльозинки. "Мабуть, не вийде з мене справжнього емо", - раптом вирішила Катруся.

 

Категорія: Історичні оповідання | Додав: breket (29.02.2008)
Переглядів: 1289 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.0/3 |
Всього коментарів: 1
23.04.2008
ха ха на жаль є

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостів: 1
Користувачів: 0

| Copyright MyCorp © 2024 | |